Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Siyaset

Gençlik Kolları Şiddete Karşı Duruş Sergiledi

Ak Parti Çekmeköy Gençlik Kolları son günlerde yaşanan şiddet olaylarına duyarlı bir tavır sergilemek için toplandı ve ŞİDDETE HAYIR dedi.

 Gençlik Kolları Şiddete Karşı Duruş Sergiledi
Haber Detay İçi 300x250

        Bu Akşam Çekmeköy Madenler Meydanı’nda toplanan Ak Parti Çekmeköy Gençlik Kolları Başkanı Rıdvan Bural ve yönetimi, gençlik kolları üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı basın açıklamasına destek vermek için Çekmeköy Ak Parti İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Ak Parti Çekmeköy yönetim kurulu üyeleri ve Belediye meclis üyeleri de katılım sağladı.

       Ak Parti Çekmeköy Gençlik Kolları Başkanı Rıdvan Bural’ın yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi.

         “Geçtiğimiz günlerde vahşi bir cinayete kurban giden genç kardeşimiz Özgecan Aslan özelinde, kadına şiddet ve toplumsal şiddete karşı olduğumuzu bildirmek üzere bugün burada toplandık. Anneciğinin uğurlamasıyla, okula gitmek üzere baba ocağından çıkan ve bir daha evine dönemeyen bu genç kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine sabır dileyerek söze başlıyoruz.

          Özgecan kardeşimizin başına gelen bu durum maalesef ilk değildi ama son olmasını diliyoruz. Kayseri’de bir bayram günü şeker toplamak için komşularının kapısını çalan çocuklar, eve gelen internet tamircisi tarafından öldürülen Fatma Nur, Kars’ta babasının işyerine yemek götürmek için evden çıkan Mert Aydın, Adana’da öldürülen küçük Gizem… Bunlar medya aracılığı ile bize yansıyan vahşetin sadece bazıları. Son olaydan sonra toplumumuzda yaşanan bu infial de bu acıların birikiminin ortaya çıkardığı bir sonuçtur.

          Biz gençler, bu gidişata dur demek için üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye hazırız. Öncelikle; örflerindeki, töresindeki, kültüründeki hoşgörüsü ile bilinen toplumumuza ne oldu sorusuyla işe başlayabiliriz. Bizler ki, Veda Hutbesi’nde; “Siz kadınları, Allah’ın emaneti olarak aldınız,” diyen Peygamber Efendimizin ümmeti, Kuran- Kerim’in birçok ayetinde kadınlara, çocuklara ve hatta hayvanlara iyi davranılmasını öğütleyen bir dinin mensubuyuz. Bizler ki, Anahtarını kapısının üzerinde bırakarak uyuyan, sokakta kalan yabancıyı tanrı misafiridir diyerek evine alan, sofrasındaki ekmeğini bölüşen, evindeki karıncayı öldürmeden dışarı atmaya çabalayan bir toplumuz. Şimdi soruyoruz: “Ne oldu da biz bu hale geldik?” “Ne oldu da her gün haber bültenlerinde, gazete manşetlerinde tecavüz, cinayet gibi birçok vahşi haberle karşılaşıyoruz?” Biz gençler, çocuklarımıza böyle bir dünya bırakmak istemediğimiz için bu kötülükleri emanet almayı red ediyoruz. Buna istinaden devletimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın; konu ile ilgili sosyolog ve psikologlar nezaretinde hazırlayacağı tüm projelere destek olma sözü veriyoruz.

          Maalesef ki toplumsal şiddet olayları sadece ülkemizde değil dünya genelinde tırmanışa geçti. Dini, dili, ırkı ne olursa olsun insanların öldürülmesine karşı durduk, durmaya da devam edeceğiz. Cinayet kimden, neden gelirse gelsin, insanlık onuruna aykırıdır. İşin en acı kısmı, kendilerine karşı işlenen cinayette dünyayı ayağa kaldıranların, Müslümanlar ölürken sesini çıkarmayışının ikiyüzlüğüdür. Fransa’da yaşanan karikatürist cinayetini hepimiz lanetledik. Aynı tepkiyi ABD’de katledilen 3 Müslüman genç için göremedik. Doktorluk eğitimi alan, yaşadıkları ülkede olduğu kadar, dünyada ihtiyacı olanlara da yardım eli uzatan bu 3 gencin tek suçu Müslüman olmaları mıydı?

       Tüm bu yaşananlara tepki göstermek için buluştuğumuzda yine İzmir’den gelen acı haberle sarsıldık. İzmir’de mezun olmasına 3 ay kala mezun olamadan yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimize Allah^tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

       2023 Yeni Türkiye vizyonuna inanan gençler olarak, şiddetin her türlüsüne karşı koyacak gücü kendimizde buluyoruz. Yunus Emre ve Mevlana’nın torunları olarak, tüm insanlığı sevgi ve hoşgörüde buluşmaya davet ediyoruz” dedi.

 


Bu haber 1216 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Siyaset HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310