Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Dünya

Çekmeköy Suriye Türkmenlerine 2 Tır Daha Yardım Yolladı

Çekmeköy Belediyesi ve Türk Kızılayı Çekmeköy Şube Başkanlığı’ndan Bayırbucak’a iki tır yardım.

Çekmeköy  Suriye Türkmenlerine  2 Tır Daha Yardım Yolladı
Haber Detay İçi 300x250

Çekmeköy Belediyesi ve Türk Kızılayı Çekmeköy Şube Başkanlığı’nın Bayırbucak Türkmenleri için “Haydi Çekmeköy Bu Sese Kulak Ver” sloganı ile başlattığı yardım kampanyasına Çekmeköylü vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Törene; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Ordu İli Aybastı İlçesi Belediye Başkanı İzzet Gündoğan, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, Türk Kızılayı Çekmeköy Şube Başkanı Abdusselam Zurel, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar ve  çok sayıda vatandaş katıldı.

           Suriye’de yaşanan iç savaşta, yüz yıllardır yaşadıkları topraklarda var olma mücadelesi veren ecdat yadigarı  Bayırbucak Türkmenleri için düzenlenen yardım kampanyasında, kıyafet, ayakkabı, gıda ve bebek bezi gibi öncellikli ihtiyaçlar temin edildi.

            Programda konuşma yapan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız“ Allah bütün emeği ve katkısı olanlardan razı olsun. Daha öncede Çekmeköy’de böyle güzellikler ve zenginlikler görmek nasip oldu. Ben böyle bir belediyemiz, kızılay şubemiz ve hayırseverlerimiz olduğu için rabbime şükrediyorum. Rabbimiz mazlumun yanında olmayı zalimlerin karşısında olmayı emrediyor. Bizde onun rızası için güzel insanlarımızın güzel yardımlarıyla bu güzellikleri gerçekleştiriyoruz. Rabbim bu güzellikte emeği geçen tüm kurumlarımızdan razı olsun hayırlarını kabul etsin, “ dedi.

           Programa ev sahipliği yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ Bundan bir hafta önce Bayırbucak’a yaklaşık 5 tır yollamıştık. Rabbim nasip etti bugünde iki tır yolluyoruz. Bu millet nerede dara düşen bir topluluk varsa onların yanında olan necip bir millet. Böyle bir milletin ferdi olduğumuz için hepimiz gurur duymalıyız. Dünyada ve İslam aleminde mazlum milletlere bizim gibi yardım eden kucak açan başka bir millet yok. Bundan onbeş yıl önce böyle bir durum yoktur. Bunun öncüsü kimdir ? Dünya beşten büyüktür diyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu yardımlarda başta Çekmeköylü vatandaşlarımız olmak üzere, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum,” dedi.

           Çekmeköy AK Parti İlçe Başkanı Salih Kırıcı “Allaha şükür mazlumlara ulaşmak için böyle bir gönül köprüsü var. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olabiliriz ama bizim kalbimiz ve vicdanımız bulunduğumuz bu zenginlikten çok daha büyük,” dedi

           Türk Kızılayı Çekmeköy Şube Başkan Abdusellam Zurel  proje hakkında detaylar verirken, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Şube Başkanı Zurel “ Yaklaşık 158 bin liraya tekabül eden yardım toplandı. Yardımlar gideceği kampın yaklaşık iki buçuk aylık ihtiyacını giderecek, dedi.

 


Bu haber 746 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Dünya HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310