Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Medya

Çekmeköy de Basın Emekçileriyle İstişare

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde bölgenin basın mensuplarıyla bir araya geldi

Çekmeköy de Basın Emekçileriyle İstişare
Haber Detay İçi 300x250

 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde bölgede hizmet veren basın çalışanlarını misafir etti. Çekmeköy Belediye’sinde gerçekleşen yemekte ilçenin dört yılı değerlendirilirken, basın mensuplarının değerlendirmeleri alındı.

Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıyı gazeteciler gününü kutlayarak açan Başkan Poyraz, dört yılda ilçenin çehresini değiştiren hizmetleri ve yakında yapımına başlanacak projeleri anlattı. Basın gözüyle nasıl göründüğünün önemine vurgu yapan Başkan Poyraz, gelen soruları cevapladı.

Seçim Dönemindeki Projelerin Hepsi Tamam

Seçim çalışmalarında verilen sözlerin dört yılda yerine getirildiğini söyleyen basın mensupları önümüzdeki yıl için yeni planların neler olduğunu, iyi ki yaptık, keşke yapmasaydık denilen işlerin neler olduğunu sorusuna Başkan Poyraz şöyle cevap verdi: “Dört yıl önce biz seçim projelerini anlatırken bazı kişiler imkânsız şeyleri vaad ettiğimizi söylüyordu. Bugün dönüp baktığımızda yapılan işleri o gün biz bile hayal edememişiz. Şehrin eksikleri bitmedi ama bitmez de. Her yapılan projenin ardından bir yenisine ihtiyaç duyulur. Böyle olmasaydı yöneticiliğin devamlılığı olmazdı. Keşke olmasaydı dediğim konular günlük konular oluyor. İş stresi içinde bir vatandaşımızın ya da personelimizi üzdüğümü hissedince hemen gönlünü almaya çalışıyorum. Bu koltuk geçicidir. Önemli olan dua alabilmek ve gittiğimizde hayırla anılmaktır. Kalp kırmadan bu işi yapabiliyorsak ne mutlu bize… İyi ki yapmışız dediğimiz işlerin başında belediye ve çevresinde yapılan 50 bin m’lik yeşil alan geliyor. İstanbul gibi yeşile hasret bir şehirde vatandaşlarımızın rahatça piknik ve spor yapabileceği, tiyatro ve sinema gösterimlerinin olacağı ve emeklilerimizin ücretsiz çay içebileceği bu alan ilçe halkı için önemli bir merkez olacak. İkinci konu okullar. Göreve geldiğimizde 40 olan okul sayısı bugün 100’ü geçti. Artan nüfusla birlikte okul ihtiyacının karşılanması geleceğimiz için çok önemli. Yeni yaptığımız Ömerli, Çatalmeşe ve Ekşioğlu planlarında okullara çok yer ayırdık. Bu planlar kapsamında bu mahallelerimizin 50 yıl daha okul sorunu olmayacak.

Söz verdiğimiz kitapçıkta yapamadığımız tek iş nikah sarayıydı. Onun da müjdesini verelim. Geçtiğimiz ay meclisten geçirdiğimiz nikah sarayının yapımına Nisan ayında başlanacak. Taşdelen’de yapılacak nikah sarayında 2 nikah salonu, yemekli düğünler için bir adet açık bir adet kapalı düğün salonları olacak.”

Prestij Caddeleri Yapılıyor

Şahin Bey Caddesi ile ilgili gelen bir soru üzerine, prestij caddeleri ile ilgili yapılan çalışmaları anlatan Başkan Poyraz, Şahinbey, Mimar Sinan ve Turgut Özal Caddeleri’nde yapılan çalışmalarla kaldırımların genişletileceğini, engelli vatandaşların kullanımına uygun yapılacak caddelerde ışıklandırmalara kadar tüm detayların düşünüldüğünü söylerken, bu çalışmaların markaları ilçeye çekeceğini belirtti.

Huzur Göçü Alıyoruz

Kadıköy’den gelen bir gazetecinin ilçeye huzur göçü olduğunu gözlemlediğini söylemesi üzerine Başkan Poyraz, nüfus 130 binden 200 binlere yaklaştı, doğal yaşam açısından istisna olan ilçemizde diğer ilçelerin belediye başkanlarının bile evi var diyerek ilçenin tercihli göç aldığını söyledi.


Bu haber 1498 defa okunmuştur.

Etiketler :
özen sanat Haber Detay Altı 468x60
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Medya HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
CLK- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310
Emniyet1 Detay Sağ 3 - 300x250