Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Dünya

Çekmeköy den Bayırbucaka Şefkat Köprüsü

Bayırbucak Türkmenleri için toplanan yardımlar Çekmeköy’den dualarla yola çıktı

Çekmeköy den  Bayırbucaka  Şefkat Köprüsü
Haber Detay İçi 300x250

              Asırlardır yaşadıkları topraklarda Rusya ve Esed rejimi tarafından ağır bombardımana alınan ecdad  yadigarı  Bayırbucak Türkmenlerine yardımlar devam ediyor.

            Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy Belediyesi, Ümraniye İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (ÜMİMDER) ve Hayrat Yardım Vakfı’nın başlattığı yardım kampanyasıyla toplanan, kıyafet, ayakkabı, gıda ve bebek bezinden oluşan dokuz tırlık yardım Çekmeköy Belediyesi önünden dualarla yola çıktı.

           Çekmeköy Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen programda Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ÜMİMDER Başkanı Yusuf Yılmaz, Hayrat Yardım Vakfı Anadolu Yakası Koordinatörü Sefer Gezer, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda  Çekmeköylü  vatandaş   yolcu edilen tırlar için edilen dualara amin dedi.

           Programda konuşan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız” Bizler sıkıntıya düşen insanlara yardım etmeye gayret ediyoruz. Bin yıldır İslam’ın bayraktarlığını yapmış olan, üç kıtaya barış, huzur ve adaleti götürmüş zalimin karşısında olup mazlumun yanında olmuştur. Bu güzel çalışmada emeği ve katkısı olan Çekmeköylülere teşekkür ediyorum. Türkmen kardeşlerimizin Bayırbucak’ta verdikleri haklı mücadelelerinde muvaffak olmalarını diliyorum,” dedi.

             Programda katılımcılara seslenen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ Bugüne kadar olduğu gibi Çekmeköy halkı yine mazlumun yanında oldu ve yardımlarını kardeşlerine ulaştırmamız için bizlere teslim etti. Bugün yola çıkan   tırlarımız ile birlikte toplamda 15 tırımızı yolcu ettik. Rabbim tüm hayır sahiplerinin hayrını kabul etsin. Ülkemiz Bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde misyonuna uygun olarak üzerine düşen görevi yerine getirmektedir.bizlerde bu yolda elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Bu projede, tırların yüklenmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarım ve vakıflarımızdan Allah razı olsun, ” dedi.


Bu haber 816 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Dünya HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310