Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Kültür ve Sanat

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ödül Verecek

Çekmeköy Belediyesi’nin Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliği ile hayata geçirdiği “Biz O’nu Çok Sevdik” isimli Siyer-i Nebi yarışmasının ödül töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ödül Verecek
Haber Detay İçi 300x250

            Çekmeköy Belediyesi’nin Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliği ile 2014 yılının kasım ayında hayata geçirdiği Biz O’nu Çok Sevdik isimli Siyer-i Nebi projesinde sona gelindi. Sınava giren 4 bin 250 kişiden dereceye girmeye hak kazanan 200 öğrenci, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile gerçekleşecek törende ödüllerini alacaklar. 

 

Proje Hakkında Bilgi

            Çekmeköy Belediyesi ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliği ile hazırlanan “Biz O’nu Çok Sevdik” projesinde, Hz. Muhammed’in insanlığa örnek hayatının genç nesillere aktarılması hedeflendi. İstanbul’daki üniversitelerde eğitim gören lisans öğrencilerini kapsayan projede, yarışmaya katılmak isteyenlere Prof. Dr. Muhammed Hamidullah’ın İslam Peygamberi isimli kitabı dağıtıldı. www.bizonucoksevdik.com isimli siteden alınan başvurularda; öğrencinin adı-soyadı, kimlik numarası, okuduğu üniversite, fakülte ve iletişim bilgileri istendi. Başvuru bilgilerinin doğruluğu onaylanan yarışmacılara kitapları, kargo ile gönderildi. 7 bin öğrenci başvurdu, 4250 kişinin başvurusu kabul edildi.

           Kitapları okumaları için 3 ay süre verilen yarışmacılar, 12 Nisan’da internet üzerinden online sınava alındılar. Sınavda dereceye girecek ilk 200 kişi ödül almaya hak kazanacak. Birinciye; 20 bin TL, Umre ve kitap seti, ikinciye; 15 bin TL, Umre ve kitap seti, üçüncüye; 10 bin TL,Umre ve kitap seti verilirken, ilk yüze giren diğer yarışmacılar altın ve kitap setlerinden oluşan hediyelerle ödüllendirilecekler.

 

Yer: Haliç Kongre Merkezi, Sütlüce

Tarih: 18 Nisan 2015 cumartesi

Saat: 19.00


Bu haber 996 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Kültür ve Sanat HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310