Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Medya

Gazetecilerin Unutulmayan Anıları Kitaplaştı

Ümraniye Belediyesi, mesleğe emeği geçen ve hayatını kaybeden gazetecilerin anısına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle, Gazetecilerin Haber Anıları’nın yer aldığı “Unutulur Gibi Değildi” isimli kitabın tanıtımı için bir program düzenliyor.

Gazetecilerin Unutulmayan Anıları Kitaplaştı
Haber Detay İçi 300x250

 

Ümraniye Belediyesi, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle geçtiğimiz yıl yağmur, çamur demeden, çalışan gazetecilerin, meslekte yaşadıkları zorlukları anlatan "Gazetecilerin Zor Anları" karma fotoğraf sergisi düzenlemişti. Bu yılda mesleğe emeği geçen ve hayatını kaybeden gazetecilerin anısına, Gazetecilerin Haber Anıları’nın yer aldığı “Unutulur Gibi Değildi” isimli kitabı hazırladı. Savaş Ay’dan Mehmet Ali Birand’a kadar birçok muhabir ve gazetecinin haber anıların yer aldığı, “Unutulur Gibi Değildi” isimli kitabın lansmanı 10 Ocak 2014 Cuma günü saat 19.00’da Cevahir Otel’de düzenlenen bir programla gerçekleşecek.

Başkan Hasan Can, “Anılarda Yer Alan Olay Ve Durumlar Özellikle Genç Gazeteciler İçin Adeta Birer Ders Niteliği Taşımaktadır”

 “Unutulur Gibi Değildi” isimli kitap hakkında açıklamada bulunan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Haberi bize getiren insanları görmeyiz çoğu zaman. Kapımıza gazeteyi bırakıp giden gazete dağıtıcısı gibidir onlar. Eserleri daima önümüzdedir, ama kendileri nadiren görünür. Gizemli kahramanlardır onlar. İşlerini yapıp kenara çekilirler. Bu yüzden, onları çoğu zaman unuturuz. Mesleğe emeği geçen ve hayatını kaybeden gazetecilerin anısına düzenlediğimiz bu kitap, bir araya gelen haber anıları ile gazetecilerin ne zorlu durumlarda mücadele ederek mesleklerini icra ettiğini bir kez daha görmemizi sağlıyor.

Anılarda yer alan olay ve durumlar özellikle genç gazeteciler için adeta birer ders niteliği taşımaktadır. Bu anlamda kitap, mesleki bir tecrübenin sonraki kuşaklara aktarılması açısından da oldukça anlamlı ve kıymetlidir. Başta anılarını bizlerle paylaşan gazeteci arkadaşlarımız olmak üzere kitapta emeği bulunan herkese teşekkür ediyor, mesleğe hayatını adayan tüm gazetecilere saygılarımı sunuyorum.”dedi.


Bu haber 1121 defa okunmuştur.

Etiketler :
özen sanat Haber Detay Altı 468x60
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Medya HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
CLK- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310
Emniyet1 Detay Sağ 3 - 300x250