Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Dünya

İkinci Bahar Buluşması

Kızılay İstanbul Şube Başkanlığı’nın düzenlediği yemekte nostalji rüzgarları esti.

İkinci Bahar Buluşması

 

Kızılay İstanbul Şube Başkanlığı, Yaşlılar Haftası münasebetiyle düzenlenen yemekte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Darülaceze’de yaşayan yüz kişiyi misafir etti. Kızılay İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım’ın ev sahipliği yaptığı geceye; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım, Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar, İBB Darülaceze Müdürü İsrafil Aydın ve Kızılay gönüllüleri katıldı. Birkaç kuşağın bir araya geldiği yemekte duygusal anlar yaşandı.

Hayatlarının ikinci baharlarını ailelerinden uzakta geçiren yaşlılar, nostaljik şarkılar eşliğinde dans etti. Yemeğin ardından çalan oyun havaları ile pisti dolduranlar, birkaç saat de olsa gönüllerince eğlendiler.

Kıyı Emniyet Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’nde yapılan geceye katılan emekli bir denizci; ”Sahile gitmeyeli yıllar oldu. Bir daha denizi görebileceğimi hiç sanmıyordum. Bu duyguyu yaşatan herkese teşekkür ediyorum” diyerek herkesi duygulandırdı.

Kızılay İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, çeşitli nedenlerle yalnız kalmış yaşlıların, toplumda daha çok hatırlanması ve gençlerin huzurevlerini daha sık ziyaret etmesi gerektiğini söyledi. Yıldırım, “Her insanın yaşam sürecinin son evresi yaşlılıktır. Yaş aldıkça edinilen tecrübelerden öğrenecek çok şeyimiz var. Toplumu bu konuda daha hassas olmaya davet ediyoruz” dedi.

Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar, “Ülke nüfusunun önemli bir bölümünü yaşlılarımız oluşturuyor. Artık Türkiye yavaş yavaş yaşlılara nasıl bakılacağını düşünüp çözümler üretiyor. Devletimiz bunu düşünerek birçok yerde bakım evlerini hizmete sokuyor. Biz de Türk Kızılayı olarak konukevlerimizde, onların hayatlarının geri kalanını huzur içinde geçirmelerini istiyoruz” diye konuştu. Akar, ‘’Türk Kızılayı olarak sadece afet ve savaş zamanlarında değil her zaman ve her yerde bizim varoluş sebebimiz olan sizlerin de yanında olamaya çalışıyoruz. Devletimiz, Milletimiz ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile daha güçlü bir Kızılay var artık.’’ Dedi.

 

Gecenin sonunda misafirlere, Semiha Yıldırım’ın getirdiği çiçekler hediye edilerek, boğaz manzarasında hatıra fotoğrafı çektirildi.


Bu haber 1877 defa okunmuştur.

Etiketler :
özen sanat Haber Detay Altı 468x60
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Dünya HABERLERİ
- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Emniyet1 Detay Sağ 3 - 300x250