Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Kültür ve Sanat

İlk Kez Bir Belediye Projesi Cumhurbaşkanlığı Himayesine Alındı

Merhamet ve Adalet temalı Uluslararası Kısa Film Yarışması, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerine alındı.

İlk Kez Bir Belediye Projesi Cumhurbaşkanlığı Himayesine Alındı
Haber Detay İçi 300x250

           Çekmeköy Belediyesi tarafından düzenlenen Merhamet ve Adalet temalı Uluslararası Kısa film Yarışması, Cumhurbaşkanlığı himayelerine alınan ilk belediye projesi oldu.  Aralık 2015 tarihinde başlatılan ve 8 Nisan 2016’da son başvuruların alınacağı kısa film yarışmasına, dünyanın çeşitli ülkelerinden filmler gelmeye devam ediyor.

          Merhamet ve Adalet duygularının hatırlatılmasının amaçlandığı projede dereceye girenlere, 12 Mayıs 2016 tarihinde, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle yapılması planlanan törende ödülleri takdim edilecek.

          Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Dünya barışına katkıda bulunmak amacıyla başlattığımız bu projenin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdir görmesi ve projeyi himayelerine almaları bizi çok mutlu etti. Proje başlayalı henüz bir ay oldu ve çeşitli ülkelerden onlarca film başvurusu geldi. İnşallah Mayıs ayında yapılacak ödül törenini, geçen sene olduğu gibi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle yapmayı planlıyoruz,” dedi.

Din, Dil, Irk Ayrımı Yapmayan Proje

            Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşen Çekmeköy Belediyesi Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda; Türkiye’den Osman Sınav, Hasan Ali Yıldırım, Faysal Soysal, Mehmet Özgür,  İran’dan Yönetmen Mecid Mecidi, Bosna’dan Yönetmen Şahin Sisic, Filistin’den Yönetmen Rashid Masharawi yer alıyor. Danışma kurulu ve ön eleme ekibini geçip, jüri tarafından değerlendirilerek dereceye girmeye hak kazanan filmlere ödülleri Mayıs ayı içerisinde düzenlenecek törende verilecek. Yarışma sonunda birinci seçilen filme 30 Bin TL, ikinciye 20 Bin TL, üçüncüye 15 Bin TL, dördüncüden sonraki 17 filmin her birine 2 bin TL mansiyon ödülü verilecek.

           Dünya barışı için merhamet ve adalet duygularını hatırlatmak isteyen her dilden, her dinden, her ırktan kişinin katılabileceği yarışmaya bir kişi birden fazla eserle başvurabilecek. 2013 yılı sonrasında yapılmış, merhamet ve adalet temasına işaret eden, dijital formatta kurmaca, animasyon, deneysel ve belgesel filmler yarışmaya dahil olabilecek. Filmler, jenerik dahil en fazla 15 dakika olacak. Başvurular wwww.merhametveadalet.com adlı web sitesinden online olarak alınacak ve yarışmacılar formu doldurduktan sonra filmlerini siteye yükleyerek yarışmaya katılmış olacaklar.


Bu haber 1027 defa okunmuştur.

Etiketler :
özen sanat Haber Detay Altı 468x60
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Kültür ve Sanat HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
CLK- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310
Emniyet1 Detay Sağ 3 - 300x250