Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Medya

İstanbul Medya dan Kars a uzanan el

İstanbul Gazete- Radyo- TV ve İnternet Habercileri Derneği (İstanbul Medya), Kars’ın Akbaba Köyü İlk Öğretim Okulu’na ‘Çocuklar üşümesin, minik yürekler hep sevgi ile atsın’ sloganı ile giyim yardımı gerçekleştirdi.

İstanbul Medya dan Kars a uzanan el
Haber Detay İçi 300x250

             İstanbul Gazete- Radyo- TV ve İnternet Habercileri Derneği (İstanbul Medya), Kars’ın Akbaba Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerinin yoğun kış şartları altında üşümeden eğitimlerine devam etmeleri için, oradaki çocuklara mont, kazak ve bot yardımında bulundu.

             İstanbul Gazete- Radyo- TV ve İnternet Habercileri Derneği  (İstanbul Medya)   üyelerince, çocukların birebir bedenlerine ve ayakkabı numaralarına göre özenle hazırlanan paketler isim isim kolilenerek Kars’ın Akbaba Köyü İlk Öğretim Okulu’na ulaşması için araca yüklendi.

           Kars’ın Akbaba Köyü’ne gönderilen yardım malzemelerinin ardından, malzemelerin doğru bir şekilde öğrencilere teslim edilmesi için Dernek Başkanı Ali Rıza Yıldız, Dernek Genel sekreteri Serkan Süslü  ve Dernek Ar-Ge Birim Başkanı Gökhan Balcı ile birlikte yola çıktı.

         Kars’ın Akbaba Köyü İlk Öğretim Okulu’na yardım aracı ile birlikte ulaşan Dernek Yöneticileri, Okul Müdürü Ataman Güngör ve yardımın sağlanmasının mimarı 4. Sınıf Öğretmeni Şahin Can Güngör tarafından karşılandı.

Okul Müdürü Ataman Güngör'den Derneğimize teşekkür...

          Kars’ın Akbaba Köyü İlk Öğretim Okulu Müdürü Ataman Güngör, Dernek Başkanı Ali Rıza Yıldız ve dernek yöneticilerine göstermiş oldukları bu duyarlılıktan dolayı teşekkürlerini iletti.  Atman Güngör, bölgenin zorlukları ve bu zorluklar altında okuyan öğrencilerinin ihtiyaçları hakkında Ali Rıza Yıldız'a bilgi vererek; şahsI, öğretmenleri ve öğrencileri adına İstanbul Gazete- Radyo-  TV ve İnternet Habercileri Derneği üyelerine teşekkürlerini iletti.

Yıldız: "Minik yürekler ve kalem tutan minik eller üşümesin"

          İstanbul Gazete- Radyo- TV ve İnternet Habercileri Dernek Başkanı Ali Rıza Yıldız yaptığı açıklamada; "Dernek olarak her zaman bu tür yardımları yapıyoruz. Derneğimiz Ar-Ge Birim Başkanı Gökhan Balcı, Kars’ın Akbaba Köyü’nde bulunan bu okulun öğrencilerinin mont, kazak ve bot ihtiyacı olduğunu Şahin Hocamızdan öğrendikten sonra bizler ile paylaştı ve biz de Dernek olarak hemen organize bir şekilde harekete geçerek minik yüreklerin ve kalem tutan minik ellerin üşümemesi için üzerimize ne düşüyorsa onu en iyi şekilde yapmaya başladık.  Öğrencilerin burada birebir bedenlerini ve ayakkabı numaralarını sizlerden isteyerek onlara özel birebir paketler hazırladık. Bugün de hazırlamış olduğumuz hediyeleri minik kardeşlerimize dağıtmak için buraya geldik. İnşallah abilerinin birebir özenle hazırlamış olduğu bu hediyeleri minik kardeşlerimiz kabul eder. Bizlere bu hayrı işlememizde emeği geçen ve bu işin asıl mimarı olan Şahin Can Güngör Hoca’ya ve şahsınıza teşekkür ediyorum. Ayrıca İstanbul ‘da bu hediyelerin alınması konusunda yardımlarını eksik etmeyen katılımcılara ve dernek üyelerimize ben de sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum" dedi.

Hediyeler çocukları sevindirdi...

            İstanbul Gazete- Radyo- TV ve İnternet Habercileri Derneği’nin özenle hazırlamış olduğu hediyeleri gören çocuklar mutluluklarını gizleyemedi. İsmi okunan ve hediyesini alan öğrenciler paketleri hemen açarak kendilerine gelen mont, kazak ve botu hemen üstlerine giyerek denedi. Üzerlerine birebir olan hediyeler karşısında, "Siz benim bu beden ve ölçüyü giydiğimi nereden bildiniz abi?" şeklindeki soruları ise hediyelerinin dernek tarafından ne kadar özenle hazırlanmış olması, dağıtıma katılanlar tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Kars’ın Akbaba Köyü bayram yerine döndü...

            İstanbul Gazete- Radyo- TV ve İnternet Habercileri Derneği tarafından dağıtılan hediyeleri alan çocuklar okulun öğle tatiline girmesi ile evlerine koşarak yeni kıyafetlerini ailelerine göstermek için birbirleriyle yarışmaları ise dernek yöneticilerinin duygulanmasına ve ne kadar doğru bir iş yaptıklarının gururunu duymalarına sebep oldu.  Köydeki evlerden gelen neşeli çocuk sesleri ile köyün o gün bayram yerine döndüğünü gören dernek yöneticileri, en kısa zamanda Kars ve Ardahan illerinde bulunan tüm köylerde de bu mutluluğu yaşatmalarının gerektiği kararını aldı.

Yıldız'dan Jeneratör sözü...

            Kars’ın Akbaba Köyü’nde elektriklerin sürekli kesilmesi sonucu okulun ısıtma sisteminin çalışmadığını okul müdüründen öğrenen Dermek Başkanı Ali Rıza Yıldız, Okul Müdürü Ataman Güngör ve öğrencilere en kısa zamanda okula bir jeneratörün dernek tarafından gönderileceği ve hiçbir şekilde bu okulda minik kardeşlerimizin üşümesine izin vermeyeceği müjdesini de verdi.

Kars İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Derneğimizi ağırladı...

 

          Kars’ın Akbaba Köyü İlk Öğretim Okulu’nda yapılan program sonrası Kars Merkez’e geçen Dernek Yönetimi, Kars İl Gençlik ve Spor Müdürü Gürsel Polat tarafından makamında ağırlandı. Gürsel Polat, İstanbul Gazete- Radyo- TV ve İnternet Habercileri Derneği’nin Kars İli’ne yapmış olduğu bu yardımdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür etti.   Kars İl Gençlik ve Spor Müdürü Gürsel Polat, "Dernek Başkanı Ali Rıza Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Serkan Süslü ve Gökhan Balcı'yı Sarıkamış İlçesi’nde bulunan kayak merkezinde ağırlanması için Şube Müdürü Ahmet Adıgüzel'e talimat verdi.

Yıldız'dan forma sözü...

         İstanbul Gazete- Radyo- TV ve İnternet Habercileri Dernek Başkanı Ali Rıza Yıldız, ayrıca Kars İl Gençlik ve Spor Müdürü Gürsel Polat'a Kars'ta zor şartlar altında spor yapan amatör spor kulüpleri için 22 takımın tamamı olan 300 adet forma sözü de verdi.

Sarıkamış Kayak Merkezi ziyaret edildi...

            Daha sonra Şube Müdürü Ahmet Adıgüzel, derneğimiz yöneticilerini Sarıkamış Kayak Merkezi’ne götürerek bölge hakkında bilgiler verdi. Adıgüzel, “Sarıkamış'taki karın kristal özelliğini her zaman fark etmek mümkün değil. Açık havada gökyüzünün maviliği arasından çıkan güneşin ışıklarıyla beliriyor. Bu durumun rastlandığı anlar ise kristal kar görmek isteyenler için bir fırsat oluyor. Kristal kar sadece Sarıkamış'ta görülmüyor, Kars genelinde zaman zaman görülebiliyor. Kristal kardan ‘kardan adam’ yapılamıyor. Çünkü kar, adeta saman tozu gibi savruluyor. Avucunuza alsanız bile birbirine yapışmıyor. Ovuşturduğunuzda ise toz şeklinde avucunuzdan kayıp gidiyor, taa ki güneş karı eritinceye kadar” dedi.

         Kar Paletleri ile zirveye ulaşan dernek yönetimi, Sarıkamış'ı zirveden görme şansı yakalayarak, doğanın kendilerine sunduğu manzarayı hayranlıkla izledi.

İstanbul Medya’dan katılımcılara teşekkür...

        İstanbul Gazete- Radyo- TV ve İnternet Habercileri Dernek Başkanı Ali Rıza Yıldız, Kars’ın Akbaba Köyü İlk  Öğretim Okulu için, ‘Çocuklar üşümesin minik yürekler hep sevgi ile atsın’ sloganı ile düzenlemiş oldukları kampanyaya destek olan, Avukat Sema Kılıç, İşadamı Neşat Zeytin, İşadamı Ramazan Çelik, İşadamı Nihat Atam, İşadamı Hasan Keleş, Avukat İsrafil Karaman, İşadamı Yılmaz Sezgin, İş Adamı Yalçın Demirkol, İş adamı Sultan Ahmet Karaman  ve Dernek Üyeleri; Vahdet Erdoğan, Gürhan Demirtaş, Serkan Süslü, Gökhan Balcı, Ümit Şener ve Ali Demir'e teşekkür etti.

 


Bu haber 630 defa okunmuştur.

Etiketler :
özen sanat Haber Detay Altı 468x60
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Medya HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
CLK- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310
Emniyet1 Detay Sağ 3 - 300x250