Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Magazin

Okan Bayülgen den Fotoğraf sergisi

Televizyoncu, sunucu, sinema ve tiyatro oyuncusu, tiyatro ve klip yönetmeni, yapımcı, seslendirme sanatçısı Okan Bayülgen, fotoğraf sanatçısı olarak çektiği fotoğraflar ve sergilediği eserlerle dikkatleri üzerine topladı

Okan Bayülgen den Fotoğraf sergisi
Haber Detay İçi 300x250

Televizyoncu, sunucu, sinema ve tiyatro oyuncusu, tiyatro ve klip yönetmeni, yapımcı, seslendirme sanatçısı Okan Bayülgen, fotoğraf sanatçısı olarak çektiği fotoğraflar ve sergilediği eserlerle yine dikkatleri üzerine topladı.  Bayülgen’in “Kadınlar ve Kuaförler” adını verdiği son sergisinde, Kadınların kuaförlerde geçirdikleri zamandan aldıkları keyfin, profesyonel ellerde güzelleşirken hissettikleri duyguların peşine düşen Okan Bayülgen, Okan Bayülgen; “Kadınlar ve Kuaförler” sergisine ilham veren duyguyu şöyle anlatıyor: “Yaşlandım. Saçlarımı boyatmaya başladım. Bundan uzun yıllar önce, yaşlanmıştım zaten. Saçlarım çok erken ağardı. O yıllarda, ya oynadığım bir oyun nedeniyle saçlarımı boyatmam gerektiğinden ya da her zaman olduğu gibi kadınların zoruyla kadın kuaförlerine gitmeye başladım. Bunca yıldır kadınların kuaförlerde nasıl saatlerini, hatta tüm günlerini geçirebildiklerine şaşıp kaldım. Bana on dakikada afakanlar basarken, bu kadınlar özgür iradeleriyle, güle oynaya, salonlarda vakit geçirebiliyorlardı. Kuaför salonlarındaki tılsımı, benim anlamadığım “şeyi”, yalnızca kuaför salonlarında gerçekleşebilen o şeyi… Profesyonel olan, evde olamayan… Bir kadınla aldığı profesyonel hizmet arasında, ticareti aşan o ilişkiyi… Kadının bir anda bir salondan vazgeçip bir başka salona bağlanmasına neden olan o “şey”i… Bir kadının gözleri ile ‘Tamam oldu bu iş!’ diye onayı verdiği anı, aynaya kaşla göz arasında fırlattığı ‘İyisin kızım!’ mesajını… Aynadan seken, başka bir kadına ait mesajı yakalayan bir başka kadını… Sırasını bekleyenin diğer kadını süzen gözleri… Acaba objektifim benim anlamadığım bu gerçeklikleri, benden gayrı yakalayabilecek miydi?

 

Sonuçta bu fotoğraflar ortaya çıktı! Kadınların anlayamadığım ve anlayamayacağım kimyalarını anlatabilmek için kimyasal yöntemlerle (analog fotoğrafçılık) çalıştım. Baktığınızda, belki biraz daha baktığınızda doğal olanı görebileceksiniz.”

Okan Bayülgen sergisi Mayıs Ayı sonuna Kadar Kanyon AVM'de ziyarete açık


Bu haber 2113 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Magazin HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310