Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Kültür ve Sanat

Şiddete Uğramış Kadınlara Sanat İle Destek Verecekler

8 Mart dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, Kadına yapılan Şiddete tepki göstermek ve şiddete uğramış kadınlara destek vermek amacıyla Türk Kızılayı Çekmeköy Şubesi Başkanlığı bir dizi etkinlik düzenledi

Şiddete Uğramış Kadınlara Sanat İle Destek Verecekler
Haber Detay İçi 300x250

Türk Kızılayı Çekmeköy Şubesi  Başkanlığı’nın, Alev Özas Kadim Sanat Atölyesi öğrencileri katılımıyla gerçekleştirdiği etkinlikte panel, resim çalışmaları ve dans gösterileri gerçekleşti.  Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş,  Türk Kızılayı Çekmeköy Şubesi Başkanı Abdülselam Zurel ve Kadın Kolları üyelerinin katılım gösterdiği panele konuşmacı olarak Prof.Dr. Ayla Ersoy, Prof.Dr. Meriç Hızal, Doç.Dr. Vural Yıldırım ve Danışman Yasemin Sungur katıldı.

             Panel’de konuşmacılar Kadına Şiddet olayını Tarihsel ve Güncel olarak ele aldılar. Hedeflerinin farkındalık yaratmak ve kadına yapılan şiddete karşı duyarlılıklarını sanatsal destekle perçinlemek olduğunu belirten ressamlar, resimlerinin satışından elde edilecek geliri kadın sığınma evlerine teslim edeceklerini belirtti. 

           Panel ve resim sergisinden sonra Modern Dans Sanatçısı Ayşegül Demirsoy ve ekibi dans gösterisi  yaptılar.


Bu haber 1095 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Kültür ve Sanat HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310