Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Siyaset

Sultanbeyli den Erdoğan a Rekor Destek

AK Parti’nin İstanbul’daki kalesi Sultanbeyli, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’a yaklaşık yüzde Yetmiş oy oranıyla destek verdi. Her seçimde İstanbul’da AK Parti’ye en yüksek oyu veren Sultanbeyli, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de yine

Sultanbeyli den Erdoğan a Rekor Destek
Haber Detay İçi 300x250

 

            Recep Tayyip Erdoğan bir seçimden daha rekorla çıktı. Türkiye genelinde aldığı yüzde 52’lik oy oranıyla Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’a İstanbul’da en yüksek oy oranı, yaklaşık yüzde 70’le Sultanbeyli’den çıktı. Sultanbeyli’de sandıkların açılmasının ardından sevinç sokağa taştı. Açılan sandıkları an an Recep Tayyip Erdoğan Seçim Koordinasyon Merkezi’nden takip eden partililer duygu dolu anlar yaşadı.

           Sultanbeyli’nin rekorunun ardından SKM önünde açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Bugün Türkiye tarihinde bir ilk yaşandı. Milletimiz ilk defa sandık başına giderek kendi iradesiyle cumhurbaşkanını seçti. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan halkımızın büyük teveccühünü alarak 12. Cumhurbaşkanımız oldu” dedi.

             Sultanbeyli’de kırılan rekorun kendilerini mutlu ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Keskin, “İlçemiz 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a rekor düzeyde destek verdi. Aldığımız hizmetlerin karşılığı olarak Sultanbeyli Sayın Cumhurbaşkanımıza yaklaşık yüzde 69 oranında teşekkür etti. Bende ilçe halkımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

                 AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç’te seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, Sultanbeyli’de her seçimde mutlaka rekor kırdıklarını belirterek, “Partimiz kuruldu kurulalı ilçemizden her zaman rekor düzeyde destek aldık. 30 Mart yerel seçimlerinde de İstanbul’da rekor kırmıştık. Bu durum, halkımızın teveccühü bizleri çok mutlu etti. İyi bir seçim dönemi geçirdik. İlçemiz Sayın Başbakanımıza, 12. Cumhurbaşkanımıza her zaman sevgi duydu” şeklinde konuştu.

 

 


Bu haber 1051 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Siyaset HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310