Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Dünya

Ümraniye Belediyesi Belçika nın Charleroi Belediyesi İle Eşleşti

AB Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İBB ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yapılan idari ve teknik değerlendirme sonucunda, 34 başvuru arasında puan sıralamasına göre en yüksek puanı alan 10 ilçeden bir olan Ümraniye Belediyesi Belçika’nın Charleroi B

Ümraniye Belediyesi Belçika nın Charleroi Belediyesi İle Eşleşti
Haber Detay İçi 300x250

 

          Avrupa Birliği Bakanlığı'nın desteği, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı işbirliği ve Türkiye Belediyeler Birliği'nin koordinasyonunda uygulanan program kapsamında 7 Kasım 2012 başvuru çağrısı yapılan “Şehir Eşleştirme Programı” sonunda Ümraniye Belediyesi Belçika’nın Charleroi Belediyesi ile eşleşti. Şehir eşleştirme programı yerel yönetimler çalışmalarının yerinde incelenmesi ile ilgili karşılıklı teknik ziyaretleri kapsamaktadır. Bu kapsamada karşılıklı yapılacak ziyaretlerin ilki Belçika’nın Charleroi Belediyesi tarafından gerçekleşiyor. 19-22 Aralık tarihleri arasında yapılan  ziyaretin ilki Ümraniye Belediye binası oldu. Belçika’nın Charleroi Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Kılıç ve beraberindeki heyet Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ı makamında ziyaret etti. Geçekleşen ziyarette Belçika’nın Charleroi Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Kılıç ve beraberindeki heyet, Başkan Hasan Can ile bir süre sohbet etti. Samimi havada geçen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Belçika’nın Charleroi Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Kılıç ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti. Karşılıklı verilen hediyeler kapsamında, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Belediye meslek edindirme kurslarında kursiyerler tarafından yapılan ebru desenli fular ve yaldız işlemeli porselen tabak hediye etti.

          Heyetin ilk ziyareti, Ümraniye Belediye binası ve Ümraniye Belediyesinin yapmış olduğu Sanatkârlar Çarşısı ve Hanımeli Çarşısı oldu. Ümraniye Belediyesinin yapmış olduğu projeler yerinde incelendi ve yapılan projeler hakkında bilgi verildi.


Bu haber 1080 defa okunmuştur.

Etiketler :
özen sanat Haber Detay Altı 468x60
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Dünya HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
CLK- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310
Emniyet1 Detay Sağ 3 - 300x250