Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Dünya

Ümraniye Belediyesi Etiyopya ya Kardeş Elini Uzattı

Ümraniye Belediyesi, IBS Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği ile ortaklaşa yürüttüğü yardım çalışmaları sonucunda, Etiyopya’nın Diredawa eyaletindeki kardeşlerine yardım eli uzattı.

Ümraniye Belediyesi Etiyopya ya Kardeş Elini Uzattı
Haber Detay İçi 300x250

Klasik belediyecilik faaliyetlerinin yanında, tasarlayıp uyguladığı ve yer aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle adı sıkça anılan Ümraniye Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine kucak açmaya ve uzak ülkelerdeki kardeşlerine yardım eli uzatmaya devam ediyor. Felaketlere uğrayan, zor durumda kalan ülkelere daima yardım eden Ümraniye Belediyesi, Etiyopya (Habeşistan)’nın Diredawa eyaletinde yaşayan yetim ve yoksullara kardeş eli uzattı.

Dünyanın birçok yerinde yoksul ülkeleri ziyaret ederek, ülke halkının hangi alanda ihtiyaç sahibi olduğunu araştıran ve buna göre projeler yürüten IBS Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği ve Ümraniye Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü projeyle, Etiyopya- Diredawa’nın çeşitli yerlerindeki yoksul ve yetimlere, kıyafet ve kırtasiye malzemesi yardımı yapıldı.

Yapılan eğitim ve giysi yardımı organizasyonuyla, Türkiye’den uzanan kardeş eli, Etiyopyalı yoksul ve yetimlerin yüzünü güldürdü.


Bu haber 754 defa okunmuştur.

Etiketler :
özen sanat Haber Detay Altı 468x60
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Dünya HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
CLK- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310
Emniyet1 Detay Sağ 3 - 300x250