Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Kültür ve Sanat

Ümraniye Belediyesi Okur-Yazar Buluşmaları Devam Ediyor

Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen “Okur - Yazar Buluşması” devam ediyor. Etkinlik kapsamında Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir’in katılımı ile Erkut Soyak Anadolu Lisesi öğrenci

Ümraniye Belediyesi Okur-Yazar Buluşmaları Devam Ediyor
Haber Detay İçi 300x250

 

Ümraniye Belediyesi tarafından Aralık ayı itibariyle başlayan  “Okur - Yazar Buluşması” nın 2. si , Erkut Soyak Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun ögrenciler ile bir araya geldiği programa Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir’de katıldı. Programda kısa bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, öğrencilere yönelik organize edilen bu etkinliğe önem verdiklerini belirterek, ilerleyen aylarda da Okur - Yazar Buluşması’nın devam edeceğini söyledi. Özdemir öğrencilerin beklentilerini iletmeleri halinde bu anlamda daha verimli programlar yapılabileceğini sözlerine ekledi.

 

Konuşmasına Kanuni Sultan Süleyman’a ait bir şiirle başlayan Yazar Yavuz Bahadıroğlu, bilgiye duyulan merakın kendi dünyasını nasıl şekillendirdiğine dair anılarını paylaşarak, gençliğin merak, bilgi ve özgür düşünce ile geleceği, kendi değerlerinden kopmadan inşa edebileceklerini vurguladı. Konuşmasında, popüler yayınlarda gerçek dışı tarihin kasıtlı bir biçimde resmedildiğini belirterek, özellikle gençlerin bu yayınlara karşı ihtiyatlı olmalarını söyledi. Program sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayan Bahadıroğlu, genç okuyucuları için kitaplarını da imzaladı. Ayrıca Ümraniye Belediyesi tarafından “Gençlerle Baş başa” ve “Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler” adlı kitaplar, tüm katılımcılara hediye edildi.


Bu haber 1454 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Kültür ve Sanat HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310
Emniyet1 Detay Sağ 3 - 300x250