Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Kültür ve Sanat

Üsküdar Sahaf Festivali Başladı

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Geleneksel Sahaflar Festivali, 70 sahafın kurduğu standlarla vatandaşların hizmetine açıldı.

Üsküdar Sahaf Festivali Başladı
Haber Detay İçi 300x250

             Üsküdar Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında kitapları sevdirmek, kitap okuma bilincini yerleştirmek ve kitapseverlerle yazarları bir araya getirmek için hazırladığı Üsküdar Geleneksel Sahaflar Festivali Üsküdar Sahili’nde açıldı. 

            İstanbul Sahaflar Derneği’nin işbirliğiyle açılışı yapılan Geleneksel Sahaflar Festivali’nde Osmanlı döneminde basılmış gazete, tarihi belge değerindeki kitap,dergi, afiş, harita ve ferman gibi önemli eserler 70 sahafın katkılarıyla görücüye çıktı.

Kitap Severlerden Festivale Yoğun İlgi
           Üsküdar Sahaflar Festivalini gezen üniversite öğrencisi Mücahit Ergül, “Ben Hukuk öğrencisiyim. Marmaray’da afişlerde görmüştüm. Buraya gelerek bir gezeyim kitaplara bakayım dedim. Zaten ihtiyacım olan kitaplar var onlara baktım. Kitapların uygun olmasından dolayı burayı gezdim. Öğrenci olduğumuz için sıfır kitap alsak bize pahalı gelebiliyor ama bu tür festilvallerde kitaplar bize uygun fiyata geliyor” şeklinde konuştu. 

Sahaflar Da İlgiden Memnun
        Üsküdar Sahiline stant kuran sahaflar, “Biz geçen yılda kitaplarımızı sergilemiştik. İlk olmasından dolayı istek ve talepler iyiydi, bu senede daha iyi olmasını bekliyoruz. Şu andaki görünüme göre vatandaşların ilgisi yoğun tabi 15 gün buradayız, aynı yoğunluk devam edecek mi etmeyecek mi o zaman göreceğiz” ifadelerini kullandı.
        Üsküdar sahiline kurulan Geleneksel Sahaflar Festivaline katılan kitapseverler, baskısı olmayan ya da nadir bulunan eseri bulma imkânına sahip olurken, festival 15 gün boyunca vatandaşlara hizmet verecek.


Bu haber 747 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Kültür ve Sanat HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310