Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Dünya

Yabancı Öğrencilerin Çekmeköy Belediyesi Ziyareti

Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin, Comenius Projesi kapsamında Çekmeköy’e gelen yabancı öğrencileri belediyede misafir etti.

Yabancı Öğrencilerin Çekmeköy Belediyesi Ziyareti
Haber Detay İçi 300x250

                 Avrupa Birliği Projesi olan Comenius kapsamında Tunç Çapa Anadolu Lisesi’nin misafiri olarak Çekmeköy’e gelen Avrupalı öğrenciler, İstanbul’daki ilk günlerinde Çekmeköy Belediyesi’ni ziyaret ettiler. Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin tarafından misafir edilen 50 kişilik kafilede; İspanya, İtalya, Romanya ve Letonya’dan katılan öğretmen ve öğrenciler yer alıyor.  Biyolojik çeşitlilik konusunda araştırma yapacak olan öğrencilere Çekmeköy’deki doğal yaşam alanları ve kentsel yapı hakkında bilgiler verildi. 

               2013 yılında aynı proje kapsamında Türk öğrencileri Avrupa’ya gittiklerini belirterek sözlerine başlayan Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin, “Sizleri şehrimizde misafir etmekten mutluluk duyuyoruz,” dedi. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın selamını ileten Başkan Yardımcısı Çetin, Çekmeköy’deki yeşil alanlar, ilçenin kuruluşu ve belediyenin işleyişi hakkında bilgi verdi.

             Avrupa Komisyonu tarafından hazırlanan ve 2013 yılında başlamış 2015 yılında tamamlanacak Comenius Programı kapsamında Çekmeköy’e gelen misafir öğrenciler, ilerleyen günlerde İstanbul’daki botanik bahçelerinde incelemeler yapacaklar. Öğrenciler program kapsamında İstanbul’un tarihi ve turistik alanlarını da gezme fırsatı bulacaklar. 


Bu haber 832 defa okunmuştur.

Etiketler :
özen sanat Haber Detay Altı 468x60
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Dünya HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
CLK- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310
Emniyet1 Detay Sağ 3 - 300x250