Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

03-04-2018 Sema Günay

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2018 sezonu 27-30 Mart 2018 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşti. Moda dünyasının otoriteleri tarafından heyecanla beklenen, Türkiye'nin tek uluslararası moda etkinliği “Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul” bu yılda enteresan görüntülere sahne oldu, Çok sayıda ünlü ismi podyumlarda ve misafir koltuklarında ağırladı.
        Her yıl olduğu gibi bu yılda müthiş bir enerji ile beklediğim moda haftaları , geç başlayan defileleri, tasarımcıların nadide koleksiyonları, enfes kokteyl partileriyle ve son gün benim de zorlu performans sanatları koridorlarında Türkiye’nin en ince belli modeli Dilek Kaya’nın sanatsal “ikoncan kostümü” tasarımı ve “haute couture değil ot kütür “adlı 3.solo sergimde yer verdiğim “naylon abiye” yi giyerek katılımı ile  son buldu.

     Değerli arkadaşım Serdar Gözen objektifinden sosyal paylaşımda çok kez yer verdik, beğeni ve takdir topladık.
     Bu yıl 10’uncusu düzenlenen moda haftalarında sergilenen Mercedes otomobilin ihtişamı ise yine büyüleyiciydi.
     Acun Ilıcalı ve eşi Şeyma Subaşı’da defilelerde yer aldı ve ben Acun Ilıcalı ile özçekim yapma keyfini yaşadım. Onun mütevazi duruşuna bir kez daha hayran kaldığımı belirteyim. Ayrıca bu yıl Survivor elemelerine katılma şansını da yaşamış bir insanım .
      Elemelerde bana niçin katılmak istiyorsun diye sorduklarında “Robinson Cruse’yi anlamak için”diye cevap vermiştim.


      Gelgelelim bu özçekim olayını yadırgayanlara. Bana göre yaşantımızda silemeyeceğimiz anılarımızı ve değer verdiğimiz insanlar ile kendimizi ölümsüzleştirme hali! diyebiliriz.
       Ardından Sosyal pazarlama sitelerinde yayınlayıp tüm insanlık ile paylaşarak enerjimizi katlıyoruz. Özçekimi sevenler benimle, sevmeyenlerde nasıl çılgınca yapıyor bilenler biliyor.
Her şeye karşı olunabilir ama yanlışlıklar için geçerli konularda olsun diyorum.
      Sosyal paylaşımdan konu açılmışken ve bir daha da asla kapanmayacak bir pazarlama alanı bana kalırsa, televizyonun pabucunu dama atacak gibi görünüyor.
M.Ü.G.S.E. Endüstri ürünleri tasarımı yüksek lisans programı bitirme tezimde “Lüks tüketim eğilimi ve endüstri ürünleri tasarımı etkileşimi “konusu ile yer verdiğim günümüzde en önemli  pazarlama alanlarından biridir sosyal marketing. Enteresan olan bir diğer konu 2010 yılında tamamladığım ve onaylı tezimde statü unsuru olarak “Mercedes otomobili tiplerine göre sayfa sayfa tanıtmıştım.
       Moda haftalarında iki yıl daha Mercedes sponsorluğunda devam etme kararı alınmış. Darısı diğer dev markalara ve yeni nesil tasarımcılara diyor ardından ,hayatınızdan üç “S”yi (sanat,sağlık,sevgi) asla çıkartmayın diye ekliyorum.
Sanat,Sağlık ve Sevgi ile  kalın! diyorum.
 


Bu yazı 1528 defa okunmuştur.Sema Günay Diğer Yazıları
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310